Evde Sağlık Hizmetleri

 

EVDE SAĞLIK HİZMETİ NEDİR?

Evinizde ya da işyerinizde ihtiyaç duyduğunuz sağlık bakım hizmetinin yerinde sizlere sunulmasıdır. Bireylerin ihtiyacı olan tüm tıbbi ve tedavi edici hizmetlerin, tetkiklerin,  kişilerin yaşam alanlarında, profesyonel bir sağlık ekibince planlı bir şekilde kapsamlı olarak sunulması hizmetidir.

Sağlık ekiplerimiz sizin için gerekli olan tedaviyi ve bakım planını hazırlayarak bulunduğunuz noktada size sağlık hizmetini verir.

Bu hizmetlerin temelamacı; bireylerin kendilerini güvende ve mutlu hissettikleri yaşam alanlarında konforlarını bozmadan sağlıklarının tekrar kazandırılması, sürdürülmesi ve kişilerin yaşam kalitesinin yükseltilmesini sağlamaktır. Kişinin kendi yaşam alanında huzurlu , mutlu ve özgür olmasını sağlayarak destek olmaktır.

EVDE SAĞLIK HİZMETLERİNDEN KİMLER FAYDALANABİLİR

Her yaş grubundan insan evde ve hastanede, kısa süreli ya da uzun süreli bakım ve sağlık hizmetlerine ihtiyaç duyabilir. Güçlü bir aile desteğine sahip olmanıza rağmen; hastalık, yaşlılık, gebelik ve doğum sonrası süreçlerinizde bu alanda tecrübeli profesyonel bir kurumdan destek almaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Profesyonel destek bu alanda bilgi, deneyim ve uzmanlık ister. Bu destek aile içi bakım verenlerin yükünü azaltacak, hastanın daha doğru ve kapsamlı sağlık hizmeti almasını sağlayacaktır.

• Bakıma ihtiyaç duyan hastalar ve yaşlılar,
• Kronik hastalığı bulunanlar(Kalp, KOAH, Kanser, Parkinson, Alzheimer, Diyabet, Demans, Hipertansiyon vb.)
• Felç(İnme) geçirmiş hastalar ve engelliler,
• Cerrahi işlem görmüş kimseler,
• Gebelik sürecinde olan Anne adayları,yeni doğum yapmış Anneler ve Bebekleri,
• Bebek bakımı konusunda eğitim almak isteyen Anneler,
• Terminal dönemde olan hastalar,
• Kan, idrar gibi tüm laboratuar ve ultrason gibi tetkikleri evinden hastaneye gelmeden yaptırmak isteyen bireyler,
• Evde fizik tedaviye ihtiyaç duyan hastalar,
• Evde Hekim muayenesine ve küçük cerrahi müdahalelere ihtiyaç duyan hastalar,
• Evde beslenme kontrolü ve desteğine ihtiyaç duyanlar,
• Yerinde yara bakımı, pansuman desteği, enjeksiyon yapılması, serum uygulanması gereken hastalar,
• Hasta bakımında desteğe ihtiyaç duyan hasta yakınları,
• Hasta nakilinin gerektiği durumlar

İdrar sondası, PEG değişimi ve bakımı, nazogastrik sonda takılması, trakeostomi bakımı gibi ihtiyacı olan kişiler

 

EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ EKİBİ KİMLERDEN OLUŞUR

Ekibimiz; Doktorlar, evde bakım hemşireleri, ebeler, bakım destek personeli (hasta bakıcı), fizyoterapist, psikolog, sosyal destek uzmanı, diyetisyen ve diğer tüm sağlık profesyonellerini kapsamaktadır.

 

Hizmet Verdiğimiz Alanlar

Evde Doktor Muayenesi:

Alanında tecrübeli Evde Sağlık Hekimi ve Uzman Hekimlerimiz bu alanda deneyimli bir Hemşireyle beraber sizleri evinizde kendi konfor alanınızda ziyaret ederek muayene ederler. Gerekli tedavi edici tıbbi uygulamaları evinizde uygulayıp gerekli görülürse de Acil nakil ambulansıyla hastaneye naklinizi hızlıca sağlayarak sizlerin en kaliteli tedaviyi en kısa sürede ulaşıp almanızı sağlamaktadırlar.

Evde Hemşirelik Hizmetleri:

Evde hemşirelik hizmetleri, her yaştan hastanın, kendi yaşam alanlarında alacakları tıbbi ve sosyal bakımın bir hemşire tarafından verilmesi ve arka planda profesyonel bir sağlık ekibi tarafından takip edilerek uygulanmasına Evde Hemşirelik hizmetleri adı verilmektedir.

Evde Sağlık ve bakım hizmetine ihtiyaç duyan kişilerin, Hekimlerin ve ailelerin talepleri ve genel durumlarına uygun şekilde bakım planlarını oluşturarak, takip ve tedavilerini profesyonel oldukları alanlar doğrultusunda yerine getirmektedirler.

Evde Gebe Takibi

Hamilelik sürecinde, doğum ve sonrasında gerek Anne eğitimi, gerekse de Bebek bakımı konusunda uygulamalı eğitim ve danışmanlık vermektir.

Evde Bebek Hemşiresi

Profesyonel hemşirelik rolleri doğrultusunda, Yenidoğan bebeklerin tüm bakım ve tedavilerini yaparak bebeğin gelişimini takip edip ilgili Hekimle işbirliği yapar. Ebeveynlere bebek bakımı, emzirme ile ilgili eğitim vererek Anne-Bebek uyumu konusunda rehberlik eder.

Evde Kan Ve Diğer Tetkiklerin Alınması

Bireyin bir hastane veya laboratuara gitmesine gerek kalmaksızın evde kan alma,idrar ve dışkı numunesi alma işlemlerinin kişinin bulunduğu yerde (ev, işyeri vb) uzman hemşireler tarafından gerçekleştirilmesi, alınan numunelerin uygun koşullarda laboratuara teslim edilmesi ve çıkan sonuçların hasta / hasta yakınları/ hastanın hekimi ile paylaşılması işlemidir.

Evde PCR/Antijen Hizmetleri

Koronavirüs(covid-19) sürecinde alınması gereken tetkikleri ekiplerimiz bulunduğunuz noktaya gelerek almakta ve sonuçları tarafınıza iletmektedir.

Evde Covid-19 Hasta Bakımı

Profesyonel bir tedavi, bakım ve takip gerektiren bu süreçte alanında uzman personellerimiz sizin yanınızda.

Evde Covid-19 Antioksidan Serum Uygulaması

Glutatyon ve vitamin kompleksinden oluşan bu antioksidan serumumuz bağışıklık sisteminizin en büyük destekçisi olacak ve yaşanması muhtemel olumsuz etkilere karşı vücudunuzun direncini artıracaktır.

Evde Serum Uygulaması

İhtiyacınız olan damardan serum uygulamaları profesyonel ekibimiz tarafından uygulanmaktadır.

Evde Enjeksiyon Uygulaması

Mevcut devam eden tedaviniz yada Hekimlerimizin önereceği enjeksiyon uygulamaları bulunduğunuz noktada uygulanmaktadır

Evde İdrar Sondası Takılması

Üriner sistem kateterleri (sonda) uygulaması için sizi ziyaret ediyor, uygun steril şartlar gerektiren bu işlem için gerekli önlemleri alarak yapıyoruz.

Evde Nazogastrik Sonda Takılması

Yatağa bağımlı, felç(inme), operasyon geçirmiş bu nedenle ağızdan beslenmesi uygun olmayan hastalarımızın bakımında tercih edilen bu uygulamayı sizi en rahat ettiğiniz yer olan evinizde gerçekleştiriyoruz.

Evde PEG Değişimi ve Bakımı

İlgili aparatın değişimi ve bakımını enfeksiyon oluşturmayacak şekilde uygun şartlarda gerçekleştiriyoruz.

Evde Trakeostomi Kanül Bakımı

İlgili aparatın değişimi ve bakımını enfeksiyon oluşturmayacak şekilde uygun şartlarda gerçekleştiriyoruz.

Evde Fizik Tedavi Hizmetleri

Sizler için uygun olan egzersiz ve tedavi programlarını Hastaneye gitmeden sizin yanınıza getiriyoruz

Evde Yara bakımı Ve Pansuman

Özel bilgi ve beceri gerektiren yara bakımı ve pansuman; yatak yaralarının ve enfeksiyonun oluşmaması ve sağlık durumunun korunup iyileştirilmesi için oldukça önem vererek yaptığımız bir uygulamadır.

Evde Tansiyon Ve Şeker Takibi

Doğru bir ölçüm ve takip doğru ve kaliteli bir tedavi almanıza olanak sağlar

Evde Hasta Bakıcı

İlaçların takibi, beslenme ve vücut bakımı gibi tüm bakım hizmetlerini profesyonel hasta bakıcı ekibimizle birlikte günlük ve/veya uzun dönem hizmetler olarak sunuyoruz.

Evde Diyetisyen Hizmetleri

Sağlıklı ve formda bir bedene sahip olmak herkesin hakkıdır. Bunun için sizleri evinizde ,iş yerinizde ziyaret edip planlamaları beraber yapıyoruz.

Evde Psikolog Hizmetleri

Günümüzde kaygı ve endişe gibi pskolojik sıkıntılar en büyük sağlık sorunlarındandır. Evinizden çıkmadan bu hizmete ulaşmak isterseniz, biz yanınızdayız.

Refakat Hizmetleri

Hastanelerde yada evinizde refakat edecek birilerine ihtiyaç duyduğunuzda biz oradayız.

EVDE SAĞLIK HİZMETLERİNDE ÖDEME YÖNTEMLERİ

Ülkemizde Evde Sağlık hizmetleri henüz SGK kapsamında yer almamaktadır. Bu nedenle talep edilen tüm Evde Sağlık ve Bakım hizmetinin ödemesi hasta ve aile yakınları tarafından karşılanmaktadır.

Diğer bir ödeme seçeneği ise Özel Sağlık Sigorta poliçenizdir. Tam kapsamlı yatarak tedavi ödeemsi yapan Özel Sağlık Sigorta poliçeleri içeriğinde evde sağlık hizmetleri yer almakta olup, yıllık 8 haftaya kadar tüm Evde Sağlık Hizmetleri ödeme kapsamındadır.

 

 

E-Doktor Görüşmesi Yapmak İçin Aşağıdaki Formu Doldurun

Kişisel bilgilerimin saklı kalmasını istiyorum

Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve ilgili yasal mevzuat uyarınca, ayrıca aydınlatma metnine uygun olarak sms, telefon, e-posta ve sair araçlarla elektronik ticari ileti almayı kabul ediyorum.

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca Aydınlatma Metni ni okudum. Kişisel verilerimin belirtilen kapsamda ve şartlardan işlenmesine ve gerektiği durumlarda üçüncü kişilere aktarılmasını kabul ediyorum.

 

Son Güncelleme: 01.04.2024