Lazer Epilasyon

Günümüzün başarılı operasyonlarından biri olan lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin kalıcı olarak ortadan kaldırılmasını sağlar.

Lazer cihazındaki ışık kümelerinin, sorunlu bölgedeki kıl köklerine yönlendirilmesiyle yapılan bu işlemin etkileri uzun ömürlüdür. Tüm cilt tiplerine uygun olarak yapıldığı için hem bayanlarda hem de erkeklerde son zamanların en çok tercih edilen uygulamalarından biri haline gelmiştir. Yaz veya kış dönemlerinde yapılabilen lazer epilasyonun çok sayıda avantajı bulunmaktadır. Yüksek lazer ışınına sahip olan cihazlarla gerçekleştirilen lazer epilasyon bronz tenli, açık veya koyu renkli ciltler için idealdir.

Lazer Epilasyon Kaç Çeşittir?

3 farklı şekilde kategorize edilen lazer çeşitleri, cilt yapısına göre tercih edilmektedir. Diode lazer, Nd Yag lazer ve Alexandrite lazer olarak incelenen lazer epilasyon uygulamalarında farklı amaçlarla işlemler sağlanır. Koyu cilt tipleri için Nd Yag lazer kullanılırken, açık cilt tiplerinde Alexandrite lazer kullanılır. Üstelik Alexandrite lazerin başarı oranı yüksek olmakla beraber estetik cerrahların en çok önerdiği lazer epilasyon türüdür. Diode lazer de yine koyu renkli tenlerde tercih edilir.

Lazer Epilasyonu Kaç Seanstır?

Her vücut tipinde kılların oluşma, gelişme ve dökülme süresi farklıdır. Haliyle farklı evredeki kıllar bir araya gelerek kötü görünüme neden olabilir. Bu nedenle lazer epilasyonu en az 4, en fazla 8 seansa kadar devam etmektedir. Seans sayısı aynı zamanda her bireyde farklı olmakla beraber kıl yapısına göre değişmektedir.

Lazer Epilasyonun Avantajları Nelerdir?

İstenmeyen tüylerin ortadan kaldırılmasını sağlayan lazer epilasyon, çok sayıda avantajı beraberinde getirir. Tamamen ağrısız olan bu uygulama cilde serinlik hissi kazandırır ve konforlu bir epilasyon imkanı sunmaktadır.

İstenmeyen tüylerin yok edilmesinde ağda veya tıraş gibi yöntemler kullanılmaktadır. Ancak bu uygulamalar cildin tahriş olmasına neden olabileceği gibi döküntüleri de beraberinde getirir. Oysa lazer epilasyon sonrasında birkaç gün devam edecek hafif kızarıklık dışında herhangi bir yan etki bulunmamaktadır.

Geniş tarama alanına sahip lazerler ile daha hızlı bir şekilde yapılan epilasyonda aslında seans sayıları kısaltılmıştır. Buna ek olarak 2 ayda bir ortalama 6 seansla tamamlanabilen bu işlemlerde paradan tasarruf sağlanacaktır. Uzun vadeli olduğu için düşük maliyetli bir uygulama olarak bilinen lazer epilasyonda ayrıca batık kıllar tedavi edilebilir. Kötü görünüme neden olan batık kıllar, lazerle başarılı bir şekilde tahrip edilerek ortadan kaldırılır.

Lazer epilasyonun en önemli avantajı aslında pürüzsüz bir cilt görünümü kazandırmasıdır. Daha ipeksi ve yumuşak cilt yapısına sahip olan bireyler özgüven problemini de ortadan kaldırmış olacaktır.